Wydarzenia

Od 26 Stycznia 2019 | Godzina: 18:00 Do 27 Stycznia 2019 | Godzina: 21:00 | Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, sala taneczna
Warsztaty z improwizacji i polskiej techniki tańca współczesnego
Data: 26-01-2019 - 27-01-2019 | Godzina: 18:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, sala taneczna Pokaż na mapie »
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny
warsztaty.png

BIOGRAM
Omar Karabulut jest studentem piątego roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej PWST) na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia oraz stypendysta Prezydenta Miasta Ełk z dziedziny: muzyka i taniec za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Współtworzył spektakl dyplomowy "Any-body" we współpracy z The School for the Arts of Dance, Kibbutzim College of Education Technology and Arts w Tel-Avivie. Był uczestnikiem projektu badawczego „Joy of discovery” w ramach 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach. Brał udział w spektaklu "Przejścia" („Wesele” i „Święto Wiosny”) w choreografii Jacka Łumińskiego. Twórca etiudy "Terminal B" - praca została wyróżniona podczas SzoloDuo International Dance Festival 2017 oraz nagrodzona w konkursie choreograficznym "3...2...1...TANIEC!".
Realizuje spektakle dyplomowe "Stany Skupienia" w choreografii Jacka Przybyłowicza, "Bal w Operze" w reżyserii Jerzego Stuhra, „CPH4” w choreografii Jacka Łumińskiego oraz spektakl improwizowany „Uważnie się przyglądam…” we współpracy z Iloną Trybułą i Adamem Świtałą. Obecnie członek Vagabond Phycisal Collective i tym samym współtwórca spektaklu „Lorem Ipsum”.

WARSZTATY Z IMPROWIZACJI
Wychodząc od zagadnień takich jak: czas, przestrzeń i ciężar uczestnicy warsztatów będą sprawdzać i przekraczać własne możliwości ruchowe, a dzięki pracy na zadaniach pobudzających wyobraźnię ruchową i przestrzenną będą zwiększać świadomość siebie w przestrzeni. Głównym tematem pracy ruchowej będzie obserwacja i uważność. Celem warsztatów jest pobudzenie zmysłów, kreatywności oraz ekspresji ruchowej; koncentracja na jednostce i grupie.
Warsztat skierowany jest dla młodzieży i dorosłych, od 13 wieku życia.
Termin: 26.01.2019 godz. 19:30 – 21:00; 27.01.2019 godz. 19:30 – 21:00
Warsztaty są darmowe.

WARSZTATY Z POLSKIEJ TECHNIKI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z polską techniką tańca współczesnego, w której płynnie przenika się polska kultura ludowa, taniec modern oraz taniec chasydzki. Technika została stworzona przez założyciela Śląskiego Teatru Tańca – Jacka Łumińskiego, który jest moim mentorem podczas edukacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W trackie warsztatów główną uwagę poświecimy na: dynamice wykorzystując ciężar poszczególnych części ciała; pęd i zawieszenie; rozluźnienie i napięcie; rytm.
Warsztat skierowany jest do osób z doświadczeniem tanecznym, od 13 wieku życia.
Termin: 26.01.2019 godz. 18:00 – 19:30; 27.01.2019 godz. 18:00 – 19:30
Warsztaty są darmowe.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
ZAPISY TEL. 876215245, e-mail: maciej.zbydniewski@eck.elk.pl

Warsztaty odbędą się w sali tanecznej - PIĘTRO 1

WARSZTATY REALIZOWANE SĄ DZIĘKI STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA EŁK.

Archiwum wydarzeń: