Od 07 Czerwca 2015 | Godzina: 00:00 Do 08 Czerwca 2015 | Godzina: 00:00
Święto Patrona Miasta Jana Pawła II w Ełku
Data: 07-06-2015 - 08-06-2015 | Godzina: 00:00
Organizator: Miasto Ełk

"Pozdrawiam Waszą piękną ziemię i jej mieszkańców. Jest mi ona znana i bliska, gdyż niejednokrotnie ją nawiedzałem, szukając tu także odpoczynku, zwłaszcza na wspaniałych jeziorach Waszej ziemi. Miałem wtedy możliwość podziwiać bogactwo przyrody tego zakątka mojej Ojczyzny i cieszyć się spokojem jezior i lasów. Wy sami jesteście spadkobiercami bogatej przeszłości tej ziemi, którą tworzyły przez wieki różne tradycje i różne kultury (...) Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy «krzyk biednych». Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki. Z tym apelem zwracam się do wszystkich moich rodaków ..."

Fragment homilii, wygłoszonej przez papieża Jana Pawła II podczas mszy św. w Ełku

swieto patrona miasta nazwa

7 czerwca 2015 r. (niedziela)

godz. 8:30 - katedra św. Wojciecha
- Msza święta
godz. 10:00 - Centrum Edukacji Ekologicznej
- Rajd rowerowy Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła"
godz. 17:00, 18:30 - kino Ełckiego Centrum Kultury - bilet 15 zł
- Projekcja filmu „Apartament"
godz. 19:00 - Kościół Najświętszego Serca Jezusowego
- Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej „Jan Sebastian Bach - 330. rocznica urodzin"

8 czerwca 2015 r. (poniedziałek)

godz. 19:00 - Plac Jana Pawła II
- Msza święta w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku, z udziałem par obchodzących 50-lecie małżeństwa
- Koncert grupy Gospel Ełckiego Centrum Kultury
- Projekcja fragmentów filmowych z wizyty Jana Pawła II w Ełku