Wydarzenia

Od 12 Listopada 2021 | Godzina: 10:00 Do 14 Listopada 2021 | Godzina: 18:00 | Miejsce: Ełckie Centrum Kultury
IX Ogólnopolskie Warsztaty Folklorystyczne Mazurskie Guziny
Data: 12-11-2021 - 14-11-2021 | Godzina: 10:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury Pokaż na mapie »
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: zapisy
Projekt bez tytułu (36).png

KASZUBY

Warsztaty dla nauczycieli, instruktorów, tancerzy, muzyków oraz animatorów kultury dotyczące kultury i sztuki ludowej.

doskonalenie warsztatu z wiedzy praktycznej i teoretycznej
– zajęcia taneczne – 10 h
– zajęcia muzyczne i wokalne – 2 h
– wykład – 2 h
poszukiwanie oryginalnych metod promocji dorobku „małych ojczyzn” i własnych osiągnięć twórczych.
rozwój tożsamości regionalnej, tworzenie więzi wspólnotowej grup regionalnych z zachowaniem różnorodności etnograficznej i kulturowej środowisk.
ochrona dziedzictwa kulturowego regionów jako najcenniejszych wartości kultury polskich grup etnograficznych i etnicznych – wyrażonych w muzyce, śpiewie, gwarze, zwyczajach, obyczajach i obrzędach ludowych.
dokumentacja najciekawszych zjawisk kulturowych.

Szczegółowe informacje o zapisach: http://eck.elk.pl/2021/10/ix-ogolnopolskie-warsztaty-folklorystyczne-mazurskie-guziny/

Archiwum wydarzeń: