Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 25 Czerwca 2015

Przebudowa górnego boiska na stadionie już niebawem

25 Czerwca 2015, Autor: Miasto Ełk

W ramach inwestycji planowana jest budowa pełnowymiarowego, oświetlonego i ogrodzonego boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy, wykonanie drenażu w płycie boiska, systemu zraszania murawy, utwardzonych dojść i dojazdów oraz przebudowa części pomieszczeń Parku Wodnego z przeznaczeniem na zaplecze szatniowe boiska.

Ogłoszony już został przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji. Wykonanie samego boiska planowane jest jeszcze w tym roku, natomiast całość prac zakończy się w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą.

Szczegółowy zakres prac obejmuje m.in.:
1) wykonanie drenażu boiska wraz z częściową przebudową kanalizacji deszczowej,
2) wykonanie projektu systemu zraszania boiska wraz z montażem instalacji na płycie boiska,
3) budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o pow. 8204 m2
4) dostawę i montaż wyposażenia boiska oraz małej architektury:
- pełnowymiarowe bramki;
- zadaszone ławki dla zawodników dla min. 13 osób;
- zadaszone ławki dla sędziów i obsługi medycznej dla min. 6 osób;
- wolnostojące piłkochwyty o wysokości 6m;
- aluminiowe bramki przenośne;
- obciążniki do bramek;
- chorągiewki boiska z tulejami w płycie boiska;
- ławeczka stalowa, podwójna z pylonem do ćwiczeń mięśni brzucha;
- stalowe ławki parkowe;
- betonowe kosze na śmieci;
- trybuny dwurzędowe mobilne na 50 - 60 miejsc - 2 szt.
5) wykonanie projektu wykonawczego wraz z montażem instalacji oświetlenia boiska na 6-ciu masztach o wysokości 18 metrów z naświetlaczami,
6) wykonanie ogrodzenia boiska trawiastego wraz z częściową przebudową istniejącego ogrodzenia od strony ulic,
7) rozbiórkę nawierzchni betonowych wraz z utylizacją,
8) wykonanie utwardzonych dojść, dojazdów, wjazdów z kostki brukowej
9) przebudowa pomieszczeń parku wodnego na potrzeby zaplecza boiska, w tym 2 szatnie dla zawodników z sanitariatami, pomieszczenie dla sędziów z sanitariatem oraz sala do wstępnej rozgrzewki i pomieszczenie odnowy biologicznej z sauną i stołami do masażu.
10) wyposażenie przebudowanych pomieszczeń;
11) wyposażenie boiska w urządzenia do okresowej konserwacji nawierzchni, tj:
a) ciągnik 4 kołowy
b) współpracujące urządzenia modułowe:
- wirujące urządzenie szczotkujące z odkurzaczem,
- urządzenie z twardymi szczotkami z odkurzaczem
- urządzenie spulchniające granulat wypełniający trawę
- urządzenie do uzupełnienia piasku lub granulatu gumowego z regulacja ilości zasypki,
- urządzenie do czyszczenia nawierzchni syntetycznych poliuretanowych typu tartan,
- pług śnieżny do zgarniania śniegu,
- urządzenie odśnieżające - dmuchawa do śniegu.