Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 26 Maja 2015

Absolutorium dla Prezydenta Ełku

26 Maja 2015, Autor: Miasto Ełk

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Ełku pozytywnie oceniła gospodarkę finansową Ełku oraz podjęta uchwałę o przyznaniu absolutorium Prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi.

Absolutorium jest jedną z najważniejszych uchwał, jakie podejmowane są w ciągu całego roku. W ten sposób radni kontrolują poprawność wydatkowania środków budżetowych. Głosowanie poprzedziło zatwierdzenie sprawozdania finansowego miasta Ełku za 2014 rok oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Ełku za 2014 rok wraz z informacją o stanie mienia.

Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium nastąpiło po przedstawieniu opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Zarówno Komisja Rewizyjna jak i RIO wyraziły pozytywną opinię i nie stwierdziły jakichkolwiek nieprawidłowości przy realizacji zadań budżetowych miasta.

Na sali obecnych było dziś 21 radnych. Uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydentowi Ełku podjęto jednogłośnie. Tym samym Tomasz Andrukiewicz uzyskał akceptację Rady Miasta dla swojej całorocznej pracy.

Prezydent Ełku podziękował radnym za pozytywną ocenę działalności oraz dobrą współpracę. Tomasz Andrukiewicz dziękował także swoim zastępcom, skarbnikowi, sekretarzowi, naczelnikom, dyrektorom jednostek miejskich oraz wszystkim współpracownikom. Prezydent zaznaczył, że absolutorium to efekt wspólnych starań w pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wasilewski złożył gratulacje prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi oraz podziękował za dotychczasową współpracę.

W historii prezydentury Tomasza Andrukiewicza radni co roku udzielali absolutorium prezydentowi.