Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 18 Maja 2015

Napraw rower przy promenadzie

18 Maja 2015, Autor: Miasto Ełk

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to specjalne stanowiska, wyposażone w uchwyty dla rowerów, zestawy narzędzi wraz z pompką z adapterem na wszystkie zawory. W Ełku pojawią się trzy takie stacje (dwie duże i jedna mała), które zamontowane będą przy ścieżkach rowerowych w pobliżu ełckiej promenady. Stacje będą udostępnione mieszkańcom do bezpłatnego użytku już na przełomie maja i czerwca.

W Polsce funkcjonuje już ponad 350 takich stacji. Urządzenie jest pomocne dla tych, którzy chcieliby wprowadzić w swoich rowerach samodzielne, i bezpłatnie korekty, bez oczekiwania na usługę w tradycyjnych serwisach, bądź konieczność wożenia podstawowych narzędzi.

Stacja naprawy rowerów ze względu na wyposażenie m.in. w pompkę serwisową oprócz wsparcia dla rowerzystów będzie pomocna również rodzicom z wózkami dziecięcymi, opiekunom osób niepełnosprawnych (wózki inwalidzkie) czy osobom chcącym napompować piłki sportowe i materace.