Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 15 Maja 2015

Spotkanie z Janem Pawłem II w ECK

15 Maja 2015, Autor: Miasto Ełk

Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm rokiem Jana Pawła II (obchodzone są m.in.: 95 rocznica urodzin i 10 rocznica śmierci Papieża).

W roku Jana Pawła II mieszkańcy Ełku zrzeszeni w stowarzyszeniach i wspólnotach katolickich przygotowują cykl comiesięcznych spotkań poświęconych Patronowi naszego miasta, by przypomnieć Jego postać oraz dziedzictwo jakie pozostawił.

Spotkania odbywają się od stycznia, każdego 16 dnia miesiąca o godzinie 19.00 w Ełckim Centrum Kultury.

Majowe spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, ukaże św. Jana Pawła II jako patrona i orędownika małżeństw i rodzin. Wydarzenie przygotowują stowarzyszenia Rodzina rodzin i Duc in altum oraz Gimnazjium nr 3, Parafie - Chrystusa Sługi i św. Tomasza Apostoła w Ełku.

JPII_plakat