Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 14 Kwietnia 2015

Zostań członkiem Komitetu Sterującego ZIT

14 Kwietnia 2015, Autor: Miasto Ełk

W skład Komitetu Sterującego ZIT może wejść:
a) Jeden przedstawiciel sektora społecznego wraz z zastępcą,
b) Jeden przedstawiciel biznesu wraz z zastępcą.

Miasto Ełk i Gmina Ełk otrzymały specjalne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości niemal 19 mln euro na realizację zintegrowanych projektów z zakresu rozwoju komunikacji miejskiej, modernizacji infrastruktury drogowej, rewitalizacji przestrzeni publicznych i budynków, aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprawy dostępności i jakości usług społecznych, wsparcia działalności instytucji kultury. Udział w pracach Komitetu Sterującego ZIT daje możliwość wpływu na wybór projektów zgłaszanych do dofinansowania w ramach tych środków.

Do najważniejszych zadań Komitetu będzie należało:
• ocena strategiczna zgłoszonych do dofinansowania projektów,
• opiniowanie harmonogramu ogłaszania konkursów i dokumentów konkursowych,
• ogólny nadzór na realizacją Strategii rozwoju ośrodka subregionalnego Ełk do roku 2025 określającą zasady realizacji ZIT w MOF Ełk, udział w zarządzaniu strategią, monitoringu i aktualizacji.

Kryteria, które muszą spełniać kandydaci na członków i zastępców członków Komitetu Sterującego:
• doświadczenie w działalności w danym sektorze na rzecz MOF Ełk,
• doświadczenie w obszarze dot. realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE lub dziedzinie będącej bezpośrednio przedmiotem interwencji RPO WiM 2014-2020,
• uzyskanie poparcia co najmniej 5 podmiotów z terenu MOF Ełk z danego sektora.

Przedstawiciele biznesu i sektora społecznego zostaną wybrani przez pozostałych członków Komitetu Sterującego (mianowanych przez Miasto Ełk, Gminę Ełk i Powiat Ełcki) w głosowaniu tajnym na podstawie zgłoszonych kandydatur. Członkiem Komitetu zostanie kandydat, który otrzyma w głosowaniu największą liczbę głosów w danym sektorze. Kadencja członka i zastępcy trwa 2 lata.

Każdy podmiot może wskazać tylko po jednym kandydacie na członka i zastępcę członka Komitetu Sterującego ZIT. Posiedzenia Komitetu będą odbywały się w Ełku. Udział w pracach Komitetu jest nieodpłatny.

Zgłoszenia kandydatów na członka oraz zastępcę członka Komitetu Sterującego ZIT należy dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1) oraz jego złożenie lub przesłanie na adres:
Urząd Miasta Ełku
ul. Piłsudskiego 4, 19-300 Ełk
pokój 114 (Sekretariat)

Termin na zgłaszanie kandydatów upływa z dniem 30.04.2015 r. Formularze zgłoszeniowe, które wpłyną do Urzędu Miasta po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu do Urzędu).

Dodatkowych informacji udziela Wydział Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Ełku, osoba do kontaktu: Andrzej Lemieszonek, tel. 87 73 26 132, e-mail: a.lemieszonek@um.elk.pl.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń.