Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 04 Marca 2015

Nowy dyrektor MOSiR

04 Marca 2015, Autor: Miasto Ełk

W wyniku ogłoszenia o naborze na w/w stanowisko pracy wpłynęło 8 ofert, z których 7 spełniało wymagania formalne podane w ogłoszeniu. Do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło sześciu kandydatów, po rezygnacji jednego z kandydatów przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podstawowym narzędziem rekrutacyjnym była rozmowa kwalifikacyjna, która przeprowadzona została w oparciu o przedstawioną „Koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w okresie 5-letnim".

Kandydatom zadano również pytania z zakresu znajomości aktów prawnych, w tym: ustawy o sporcie, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o samorządzie gminnym. Istotnym elementem rozmowy kwalifikacyjnej były kwestie finansowe jednostki oraz propozycje pozyskania i wykorzystania środków ze źródeł zewnętrznych.

W ocenie komisji konkursowej spójną i najlepszą, możliwą do realizacji „Koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku w okresie 5-letnim" przedstawił Pan Konrad Siemienkiewicz. W trakcie rozmowy wykazał się właściwą znajomością aktów prawnych, w oparciu o które funkcjonuje MOSiR w Ełku.

Pan Konrad Siemienkieicz przedstawił szereg nowych pomysłów na uatrakcyjnienie i uporządkowanie dotychczasowej oferty MOSiR, skierowanej do różnych grup odbiorów. Propozycje zawierają interesujące pomysły wykorzystanie obiektów zarządzanych przez MOSiR, jak również naturalnych warunków przyrodniczych w Ełku i wokół miasta. Zakładają modernizację, rozbudowę istniejących oraz budowę nowych obiektów sportowych w Ełku.

Kandydat posiada wyższe wykształcenie magisterskie. Ukończył kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Odbył liczne kursy i szkolenia m.in. w zakresie zarządzania zespołem i motywowania pracowników; szkolenie dla kandydatów rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, potwierdzone zdanym egzaminem i wpisem na listę Ministra Skarbu Państwa. Biegle posługuje się technologiami informatycznymi. Odbył szkolenie w zakresie edukacji multimedialnej. Przez kilkanaście lat był nauczycielem matematyki i statystyki w szkołach średnich i wyższych. Posiada siedmioletnie doświadczenie samorządowe.

Wykształcenie, kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowościowe Pana Konrada Siemienkiewicza dają gwarancję należytego wywiązywania się z obowiązków dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, w tym realizację przedstawionej „Koncepcji funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku w okresie 5-letnim"

Był to drugi konkurs na to stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, ponieważ pierwszy nie został rozstrzygnięty. Nowy dyrektor MOSiR zostanie powołany przez Prezydenta Ełku w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Poprzedni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Głowacki pełnił swoje obowiązki do 28 lutego 2015 r.