Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 23 Lutego 2015

XXVI Jarmark Kaziuka

23 Lutego 2015, Autor: Miasto Ełk

wydarzenie: XXVI Jarmark Kaziuka
termin: 27 - 28 lutego 2015 r.
miejsce: Ełckie Centrum Kultury

Już po raz XXVI w Ełku odbędzie się Jarmark Kaziuka, który na stałe wpisał się do miejskich wydarzeń kulturalnych.

W piątek zaplanowane zostały występy zespołów z Białorusi. Natomiast w sobotę na parkingu Ełckiego Centrum Kultury tradycyjnie odbędzie się jarmark, gdzie będzie można zakupić m.in. serca piernikowe, palmy, jajka, ozdoby wielkanocne i inne wyroby „kaziukowe". Z kolei po południu wystąpią kolejne zespoły muzyczne i taneczne, tym razem z Litwy.

27 lutego 2015 r. (piątek)

• godz. 17.00 – w sali widowiskowej wystąpią: Zespół taneczny "Kalejdoskop" (Białoruś) oraz Grupa wokalna "Akwarel" (Białoruś)

28 lutego 2015 r. (sobota)
  • godz. 10.00 - 17.00 – na parkingu przed ECK - wstęp wolny
Jarmark Kaziuka: sprzedaż serc piernikowych, palm, jajek, ozdób wielkanocnych i innych wyrobów „kaziukowych"

• godz.11.00 - Miejska Biblioteka Publiczna - wstęp wolny
Sesja popularnonaukowa pamięci Janusza Benedykta Borowego pt.„Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej – Wilno"

• godz. 17.00 – na sali widowiskowej wystąpią: Zespół Tańca Ludowego "Perła" (Litwa) oraz Kapela "Suderwianie" (Litwa).

kaziuki_2015_plakat