Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 18 Lutego 2015

Konsultacje w sprawie Via Baltica

18 Lutego 2015, Autor: Miasto Ełk

Konsultacje odbędą się w piątek 20 lutego w Prostkach i w Kalinowie. Spotkanie ma charakter otwarty dla społeczeństwa.

Via Baltica ma przebiegać na trasie:
od drogi S-8 (Ostrów Mazowiecka) przez Łomżę – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki aż do Budziska (gr. państwa).

Konsultacjom poddany zostanie odcinek od miejscowości Szczuczyn do miejscowości Raczki.

Organizatorem konsultacji jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Od wydanej przez dyrekcję decyzji  zależy dalsze postępowanie w sprawie budowy „Via Baltica".

Termin: 20 luty 2015 r.
Miejsce:

• Urząd Gminy Prostki przy ul. 1 Maja 44B (sala konferencyjna), godz. 10:30.
  • Gminny Ośrodek Kultury w Kalinowie, ul. Mazurska 8, godz. 14:00.
Udział w planowanej rozprawie administracyjnej (konsultacjach) mogą wziąć wszyscy zainteresowani tematem mieszkańcy Ełku oraz pozostałych miejscowości.

Droga ekspresowa S-61 ma połączyć Ostrów Mazowiecką z granicą Polski z Litwą w miejscowości Budzisko. Na przejściu granicznym droga połączy się z litewską A5 prowadzącą w kierunku Kowna i Rygi. Droga S-61 ma stanowić jedną z polskich części trasy E67 i "Via Baltica".