Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 22 Stycznia 2015

„Nasze pasje” – nabór wniosków

22 Stycznia 2015, Autor: Miasto Ełk

Granty na realizację projektów edukacyjnych „Nasze pasje" ustanowiono w celu wspierania rozwoju edukacji, działań samorządu na rzecz nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Granty przeznaczone są na działania o charakterze:
• edukacyjnym, kulturalnym i artystycznym (uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje, zainteresowania i zamiłowania);
• sportowym w formie zajęć Akademii Siatkówki skierowanej do uczniów klas III szkół podstawowych (uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności pod kierunkiem trenerów).

To już XV edycja przydzielania grantów (przyznawane są 2 razy w roku od 2008 r.). W 2015 roku przewidziano następujące edycje:
• I – edycja na okres: marzec – czerwiec 2015
• II – edycja na okres: październik – grudzień 2015.

Granty finansowane są w ramach środków przewidzianych w planie wydatków na dany rok kalendarzowy (w 2015 roku jest to kwota 50 000 zł). W ramach grantu na realizację jednego projektu edukacyjnego mogą być finansowane:
• wydatki osobowe obejmujące realizację do 20 godzin zegarowych zajęć po 50 zł (brutto) za jedną godzinę (bez względu na liczbę osób realizujących dany projekt);
• wydatki rzeczowe obejmujące zakup materiałów i przyborów niezbędnych do realizacji danego projektu w wysokości do 500 zł.

Realizacja projektów „Nasze Pasje" odbywa się w szkołach prowadzonych przez Miasto Ełk. Osoby uprawnione do ubiegania się o grant to:
• nauczyciele szkół prowadzonych przez Miasto Ełk,
• osoby mające uprawnienia instruktora lub trenera.

Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku w okresie:
• do 30 stycznia 2015 – na realizację projektów w okresie: 2 marca – 30 czerwca 2015 r.
• do 15 września 2015 – na realizację projektów w okresie: 1 października – 31 grudnia 2015 r.

Uczniowie miejskich szkół mogą uczestniczyć m.in. w następujących zajęciach dodatkowych: teatralne, plastyczne, sportowe, kulturalne, artystyczne oraz siatkówki.

ROK 2014 (dane za cały rok):
• przyznano łącznie 35 granty na łączną kwotę ponad 50 000 zł
• zajęcia realizowało 54 nauczycieli w ciągu 900 godzin z ok. 653 uczniami.