Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 14 Marca 2016

Prezydent pogratulował Strzelcom

14 Marca 2016, Autor: Iga Urbanowicz

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. Płk Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz” odebrali podziękowania i gratulacje od prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza za podjęcie w dniu 28 lutego akcji ratowniczej i udzielenie pomocy kobiecie potrąconej przez autobus. Spotkanie odbyło się 11 marca 2016 r. w Urzędzie Miasta Ełku.

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. Płk Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz”, w niedzielę 28 lutego 2016 r. udzielili pomocy kobiecie, która wtargnęła na pasy wprost pod jadący autobus. Pomimo młodego wieku i sytuacji zagrożenia ludzkiego życia, która zadziała się tak nagle, zachowali „zimną krew”, co umożliwiło przeprowadzenie skoordynowanej akcji ratowniczej.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprosił młodych Strzelców do Urzędu Miasta i pogratulował im przede wszystkim przemyślanych i szybkich decyzji, takich jak udzielenie pierwszej pomocy, wezwanie karetki, kierowanie ruchem czy zabezpieczenie miejsca wypadku. Były  to działania zasługujące na najwyższe uznanie. Prezydent dodał również, że ich postawa świadczy nie tylko o dojrzałości i dużej świadomości znaczenia pojęcia „służba”, ale ukazuje również, jaką wartość ma dla nich życie każdego człowieka.

Swoją postawą, zaangażowaniem i determinacją Strzelcy przyczyniają się do promocji ełckiej Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. Płk Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz”, jako organizacji ludzi odważnych, którzy w sytuacjach krytycznych potrafią przezwyciężać strach i lęk.