Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 10 Sierpnia 2016

Mazovia MTB Marathon

10 Sierpnia 2016, Autor: Cezary Wenda

Maraton rowerowy Mazovia MTB odbędzie się 13 sierpnia 2016 r. w Ełku. W tym roku rowerowe miasteczko i baza zawodów stanie na Placu Jana Pawła II. W programie wyścigi na czterech dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga, a ponadto klasyfikacja na najlepszego mieszkańca naszego miasta oraz wyścigi dla najmłodszych MiniMini + Mazovia. Do udziału zaprasza MOSiR w Ełku oraz Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, Mistrz Polski z 1999 r. oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 r. Pierwsze starty od godz. 11:15.

Największy cykl maratonów rowerowych MTB (Mountain Terrain Bike) w Polsce pojawi się po raz kolejny w Ełku już 13 sierpnia 2016 r. Na zawody zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Mazovia MTB Ełk, to amatorski maraton rowerowy na czterech dystansach organizowany w ramach cyklu Mazovia MTB. W tym roku rowerowe miasteczko i baza zawodów będzie zorganizowana na Placu Jana Pawła II. Pierwsze starty od godz. 11:15.

Organizatorem wydarzenia jest Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, Mistrz Polski z 1999 r. oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 r., legenda polskich sportów rowerowych – urodzony w Ełku!

Maratony rowerowe to wspaniała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Zawody zostaną rozegrane na czterech dystansach. Trasy zostały przystosowane do różnych grupy wiekowych uczestników:
•    dzieci – trasa Hobby (9 km),
•    dorośli – trasa Fit (31 km) oraz Mega (56 km),
•    dla bardziej zaprawionych rowerzystów - trasa Giga (80 km)
Tu każdy znajdzie dystans odpowiedni dla swoich możliwości.

Podczas maratonu dla najmłodszych zawodników  zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Podczas zawodów zorganizowana będzie specjalna klasyfikacja mieszkańców Ełku. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Tegoroczna edycja maratonu w Ełku jest jednocześnie inauguracją Gwiazdy Północy – etapowych zawodów rowerowych, na które składają się III etapy:
•    Ełk 13 sierpnia,
•    Prostki 14 sierpnia,
•    Sypitki 15 sierpnia
Zawodnicy mogą startować we wszystkich trzech etapach lub w jednym wybranym.

Trzydniowa Gwiazda Północy, to starannie wytyczone ścieżki, dzikie tereny i nieuczęszczane szlaki. Będzie więc las, jeziora, niepowtarzalne pruskie drogi brukowe, przejazd przez mokradła i najdziksze tereny tych okolic.

Gwiazda Północy to wyjątkowe wydarzenie, skierowane do osób pragnących rodzinnie i aktywnie spędzić kilka dni wśród mazurskiej przyrody.

W programie:

Piątek 12 sierpnia