Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 11 Sierpnia 2016

96. Rocznica Cudu nad Wisłą

11 Sierpnia 2016, Autor: Cezary Wenda

15 sierpnia w Ełku odbędą się miejskie obchody Święta Wojska Polskiego, czyli 96. rocznicy Cudu nad Wisłą. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. Mszę Świętą, uroczystości oficjalne przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, piknik rodzinny na promenadzie oraz wieczorną potańcówkę pod gwiazdami. Wstęp wolny.

W tym roku będziemy obchodzić 96. rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 Mszą św. w Katedrze św. Wojciecha, a następnie po przemarszu odbędą się uroczystości oficjalne przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego obok Urzędu Miasta Ełku.

Od godz. 15:00 ECK zaprasza na promenadę przy ul. Pułaskiego, gdzie zaplanowano piknik rodzinny. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. prezentacja służb mundurowych, oraz spektakl teatralny dla dzieci „Czarne i białe”.

Specjalnym artystycznym wydarzeniem wieczoru będzie koncert grupy muzycznej „Atlantyda”. Natomiast od godz. 18:00 potańcówka pod gwiazdami. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy.

W programie uroczystości:
godz. 11:00 – Msza święta w katedrze św. Wojciecha w Ełku,
godz. 12:30 – Złożenie kwiatów i wiązanek pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,
godz. 15:00 – Piknik rodzinny - promenada przy ul. Pułaskiego:
•    prezentacja sprzętu służb mundurowych,
•    spektakl dla dzieci “Czarne i białe” Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku,
•    koncert szant zespołu Atlantyda,
godz. 18:00 – 21:00 – Potańcówka pod gwiazdami.

Więcej na: www.eck.elk.pl