Autor: p. galuszka | Data publikacji: 05 Września 2016

Zmarła Dorota Kruszewska Radna Miasta Ełku

05 Września 2016, Autor: p. galuszka

Z głębokim żalem informujemy, że 5 września odeszła w wieku 45 lat Dorota Kruszewska Radna Miasta Ełku, Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 września o godz. 11:00 w Kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego na os. Jeziorna w Ełku przy ul. Jana Pawła II 6.

„Zawsze wierzyłam, że anioły istnieją,
a teraz wiem, że to prawda…”

Była Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i logopedii w Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. W. Szafera w Ełku. Była aktywnie działającym członkiem Rady Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku, Koordynatorem Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, członkiem Rady Parafialnej w Kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego, a także wieloletnim wolontariuszem licznych działań na rzecz wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Była Radną Miasta Ełku kadencji 2014-2018 r. - pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Oświaty i Kultury.

Odejście Doroty to dla mnie osobista strata. Była jednym z tych ludzi, dla których problemy bliźniego są jak własne. Zawsze miała dla innych uśmiech, życzliwe słowo, pomocną dłoń. Była człowiekiem głębokiej wiary, takiej, która trwa niezachwiana, mimo najgorszych przeciwności losu. Była dla mnie wzorem pogody ducha i radości życia. Będzie mi Jej bardzo brakowało. Ale wiem, że pamięć silniejsza  jest niż śmierć”.
„W tym miejscu chciałbym złożyć wyrazy głębokiego i szczerego współczucia Mężowi Dariuszowi Kruszewskiemu, pracownikowi Urzędu Miasta Ełku, Synowi Dawidowi, Rodzicom Zofii i Antoniemu, dalszej Rodzinie oraz Przyjaciołom - Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku.

Ostatnie pożegnanie:

6 września

• godz. 14:45 - wystawienie trumny z ciałem Ś.P. Doroty Kruszewskiej w kaplicy przy Kościele p.w. Rafała Kalinowskiego w Ełku, ul. Jana Pawła II 6,
  • godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.
7 września
  • godz. 11:00 - Msza Święta w Kościele p.w. Rafała Kalinowskiego w Ełku, następnie odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku przy ul. Cmentarnej.