Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 27 Września 2016

Miasto Ełk docenione za gospodarowanie przestrzenią

27 Września 2016, Autor: Iga Urbanowicz

Ełk znalazł się w gronie ośmiu polskich miast, które otrzymały tytuł Lidera Zrównoważonego Gospodarowania Przestrzenią w 2. edycji konkursu zorganizowanego przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa.

Kapituła 2. Ogólnopolskiego Konkursu Miast wyłoniła zwycięzców spośród 33 miast, które nadesłały swoje aplikacje do konkursu.

Tytuł Lidera Zrównoważonego Gospodarowania Przestrzenią przyznano 8 polskim miastom. Są to: Gdańsk, Bytom, Gdynia, Rybnik, Bolesławiec, Ełk, Oświęcim, Aleksandrów Łódzki.

Miasto Ełk otrzymało tytuł za optymalny rozwój przestrzenny miasta, a także racjonalne wykorzystanie rewitalizacji do tworzenia wysokiej jakości przestrzeni dla mieszkańców, turystów i inwestorów.
  Nagrodę Grand Prix otrzymał Gdańsk - za dbałość o rozwój i mądre gospodarowanie przestrzenią

Celem konkursu była m.in. identyfikacja i promocja miast dbających o zasadę zrównoważonego rozwoju w gospodarowaniu przestrzenią, a także kreowanie pozytywnego wizerunku samorządów dbających o zrównoważone planowanie rozwoju przestrzennego.