Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 07 Października 2016
Ełckie obchody Dnia Dziecka Utraconego
We wtorek 11 października 2016 r. odbędą ełckie obchody Dnia Dziecka Utraconego. W ramach obchodów o godz. 16:30 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci w Kościele Św. Tomasza Apostoła w Ełku, a następnie zbiorowy pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1.


W ramach ełckich obchodów Dnia Dziecka Utraconego 11 października 2016 r. o godz. 16:30 w Kościele Św. Tomasza Apostoła w Ełku, ul. 11–go Listopada 28, odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego w intencji rodziców którzy doświadczyli straty swoich dzieci, następnie na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku, przy ul. Cmentarnej, odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci utraconych.

W Ełku zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Ełku, z dnia 1 lipca 2014 r. pochówki dzieci utraconych i pozostawionych w szpitalu odbywają się dwa razy w roku i finansowane są ze środków budżetu miasta. Zbiorowy pochówek organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku.

Celem oddania należnego szacunku dzieciom utraconym oraz w trosce o rodziców przeżywających ból po stracie swoich dzieci, zostało wyznaczone miejsce pochówku na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku. Zbiorowe pochówki umożliwią godne pożegnanie tych osób.

Dzięki uruchomieniu odpowiednich procedur prawnych, rodzice mogą pochować swoje utracone dziecko indywidualnie lub w istniejącym na terenie Cmentarza Komunalnego miejscu zbiorowym.