Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 26 Października 2016
Film „Bestia” z muzyką na żywo
Ełckie Centrum Kultury 29 października 2016 r. o godz. 19:00 zaprasza na projekcję filmu niemego „Bestia” z muzyką graną na żywo. Pomysłodawcą projektu oraz taperem będzie ełczanin Kacper Kasprzak, który zagra na fortepianie. Wstęp wolny.

29 października o godz. 19:00 w kinie ECK odbędzie się projekcja filmu niemego „Bestia” z muzyką graną na żywo przez tapera, ełczanina Kacpra Kasprzaka.

Taper  w niemym kinie osoba grająca na pianinie lub organach teatralnych, robiąca podkład muzyczny do wyświetlanych scen.

Dokładnie 100 lat temu Aleksander Hertz wyreżyserował film Bestia, w którym główną rolę odegrała polska aktorka - Pola Negri. Opowiada on romantyczną, ale także tragiczną historię Poli Basznikow – dziewczyny ze wsi, która wolny czas spędza w środowisku warszawskiego półświatka.

Film „Bestia” jest jedynym zachowanym polskim filmem niemym, w którym zagrała jedna z najznakomitszych gwiazd światowego kina – Pola Negri, jedyna polska aktorka, która znalazła się w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Aby wspomnieć tę niezwykle utalentowaną postać, przed projekcją odbędzie się krótka prezentacja o życiu i twórczości Apolonii Chałupiec (Poli Negri).

Pomysłodawcą projektu oraz taperem jest Kacper Kasprzak – uczeń V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku. W latach 2014-2016 młody pianista otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Ełku, a w roku 2015 był również stypendystą Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Lokalnej publiczności znany z różnych projektów artystycznych m.in. „Ełk loves jazz”, „Piosenki wiecznie młode”, „Ełcka młodzież w polskich brzmieniach lat 90.”, „Kamil Przekop with band” czy miejskie koncerty kolęd.

Więcej na: www.eck.elk.pl