Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 02 Listopada 2016

Ełckie boisko „Inwestycją roku 2015 r.” w plebiscycie GRUPY WM

02 Listopada 2016, Autor: Cezary Wenda

Boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy na stadionie MOSiR w Ełku zostało inwestycją roku 2015 r. w kategorii „Inwestycje w rozwój kultury i edukacji, w konkursie organizowanym przez GRUPĘ WM Spółka z o. o. w Olsztynie.

W plebiscycie „Inwestycja roku 2015 r.” organizowanym przez GRUPĘ WM Spółka z o. o. wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” I miejsce i statuetka trafiły do Miasta Ełku, za budowę boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy na stadionie MOSiR w Ełku,

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz 28 października 2016 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, odebrał statuetkę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie „Inwestycja roku 2015 r.” w kategorii „Inwestycje w rozwój kultury i edukacji”.

Więcej o inwestycji:

W ramach dwuetapowych prac zostało wykonane pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z oświetleniem, drenaż w płycie boiska oraz system zraszania murawy (I etap – zakończony w kwietniu 2016 r.). Przebudowano część pomieszczeń Parku Wodnego na potrzeby zaplecza boiska (II etap – zakończony w październiku 2016 r.).

Łączny koszt inwestycji (I i II etapu) to  2 990 000,85 zł. Inwestycję realizowała firma EVERSPORT Sp. z o. o. z Warszawy.

„Inwestycja roku 2015 r.”, nagrodzone projekty w poszczególnych kategoriach:

1. Społeczna odpowiedzialność biznesu:

• Centrum Przemysłu Meblowego firmy Szynaka Meble (I miejsce),
  • Wolontariat pracowniczy Michelin Polska SA (II miejsce),
  • Rezydencje Warmińskie BBI Development (III miejsce).

2. Inwestycja przyjazna środowisku:

• Oczyszczalnia ścieków w Jędrychówku (I miejsce),
  • Olsztyńskie tramwaje, prezydent Olsztyna (II miejsce),
  • Kotłownia na biomasę w Prostkach (III miejsce).

3. Wykorzystanie środków unijnych:

• Stacja wysokiego ciśnienia w Kaczym Bagnie, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego (I miejsce),
  • Port śródlądowy w Iławie (II miejsce),
  • Odcinek trasy Green Velo – Bartoszyce (III miejsce).

4. Inwestycja w rozwój edukacji i kultury:

• Boisko do gry w piłkę nożną na stadionie MOSiR w Ełku (I miejsce),
  • Przebudowa portu jachtowego w Tałtach (II miejsce),
  • Rewitalizacja Starego Miasta we Fromborku (III miejsce).

5. Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom:

• Budowa pływalni Perła w Morągu (I miejsce),
  • Przebudowa ulic w Nowym Mieście Lubawskim (II miejsce),
  • Park Handlowy „Karuzela” w Mrągowie (III miejsce).