Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 01 Grudnia 2016

Akcja zimowa w Ełku 2016/2017 r.

01 Grudnia 2016, Autor: Cezary Wenda

Odśnieżaniem i zwalczaniem oblodzenia na publicznych drogach miejskich zajmuje się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ełku w ramach zawartej umowy. Przypominamy! Chodniki w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, tereny spółdzielń lub wspólnot powinny być utrzymywane w odpowiednim stanie przez zarządców nieruchomości.

Akcja zimowa obejmować będzie usuwanie mechaniczne i ręczne śniegu oraz śliskości z jezdni oraz ciągów pieszych.

Chodniki w bezpośrednim sąsiedztwie budynków, tereny spółdzielni lub wspólnot będą  utrzymywane w odpowiednim stanie przez w/w zarządów nieruchomości.

Sprzęt przeszedł niezbędne przeglądy i jest sprawny oraz oczekuje w pełnej gotowości na prowadzenie akcji zimowej.

Zgromadzono jak co roku około 500 ton piachu i 50 ton soli.

Jednocześnie w ramach podpisanych umów zapewniono sukcesywne uzupełnianie tych materiałów według potrzeb.

Przy przystankach MZK i innych miejscach wystawiono ok. 100 skrzyń z piaskiem.

Do prawidłowego prowadzenia akcji zimowej przewidziano 4 (5-osobowe) brygady pracowników obsługujących specjalistyczne pojazdy i sprzęt przez całą dobę.

Do ręcznego odśnieżania zatrudnionych zostało 14 osób. Większość pracowników posiada długoletni staż pracy. Zarówno ubrania robocze jak i sprzęt oznakowane są logiem firmy co pozwala na pełna identyfikację, ocenę jakości i czasu wykonywanych prac.

Ponadto PUK w sytuacji nie występowania opadów śniegu lub gołoledzi, a stan ulic (brak zmarzliny przy krawężnikach) pozwala na zamiatanie mechaniczne w temperaturze 5 stopni C, zobowiązany jest do zamiatania ulic miejskich według harmonogramu ustalonego każdorazowo między stronami.

Nadzór kierownictwa i brygadzistów poszczególnych brygad trwać będzie 24 h na dobę. Telefon kontaktowy do PUK  (87) 610-44-54.

Powyższe zabezpieczenie kadrowe będzie wspierane przez pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta w ramach robót publicznych (21 osób w listopadzie, 14 osób w grudniu), którzy będą oczyszczać tereny komunalne nie objęte umową z PUK Sp. z o. o.

W 2017 r. z chwilą pozyskania nowych pracowników w ramach robot publicznych zostaną oni skierowani do akcji zimowej.

Nadzór ze strony Urzędu Miasta pełni pracownik Referatu Komunalnego Wydziału Mienia Komunalnego nr tel. (87) 73 26 136.

W szczególnych przypadkach należy powiadamiać Straż Miejską, Policję oraz Straż Pożarną. Te służby mają stały kontakt całodobowy z odpowiednimi pracownikami związanymi z sytuacjami kryzysowymi.