Autor: admin | Data publikacji: 10 Stycznia 2017

Ełckie firmy wśród liderów polskiego biznesu według rankingu „Rzeczpospolitej”

10 Stycznia 2017, Autor: admin

Prezydent Ełku 10 stycznia 2017 r. spotkał się z przedstawicielami ełckich firm SERWISTAL Sp. z o.o. oraz IMPRESS DECOR POLSKA Sp. z o.o., które zostały wyróżnione przez Gazetę „Rzeczpospolitą” i znalazły się w zestawieniu „Lista 2000” najbardziej dynamicznych i ambitnych przedsiębiorstw, wizytówek polskiej gospodarki.

Dzisiaj (10 stycznia) Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz spotkał się z przedstawicielami wyróżnionych firm, które znalazły się w rankingu „Lista 2000” Rzeczypospolitej – listy najlepszych polskich przedsiębiorstw, a także osiągnęły wysokie pozycje w rankingu polskich eksporterów. Prezydent Ełku pogratulował przedsiębiorcom osiąganych wyników i wieloletniej działalności, a także podziękował za stabilne miejsca pracy oraz promocję gospodarczą naszego miasta.

Obie ełckie firmy SERWISTAL Sp. z o.o. oraz IMPRESS DECOR POLSKA Sp. z o.o. dzięki intensywnemu i nieustającemu rozwojowi, doskonale radzą sobie na rynku nie tylko ogólnopolskim, ale także międzynarodowym. Dzięki nowym technologiom, które w połączeniu z najlepszymi metodami zarządzania trwale gwarantują wysokiej jakości produkty, co gwarantuje bardzo dobre wyniki finansowe w obszarze eksportu.

Podczas wtorkowego spotkania Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Wiceprezes Suwalskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej Wojciech Kierwajtys wręczyli listy gratulacyjne oraz statuetki trzem przedstawicielom firm: Przedsiębiorstwa Produkcyjnego "SEKO", St-Majewski Spółka Akcyjna Sp. k. oraz Zakładu Przewodów i Kabli „Ełktrim” działającym w Podstrefie Ełk SSSE, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystej gali, z okazji XX-lecia Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Oprócz gratulacji i podziękowań poruszane były tematy dotyczące m.in. kolejnych planowanych miejskich i regionalnych inwestycji, możliwości rozwoju w Ełku bazy szkoleniowo-edukacyjnej oraz skutecznych metod pozyskiwania nowych, wykwalifikowanych pracowników, a także tworzeniu dogodnych warunków do inwestowania w Ełku.

„Lista 2000” polskich przedsiębiorstw i eksporterów przygotowana przez gazetę „Rzeczpospolita” to zestawienie najbardziej dynamicznych i ambitnych przedsiębiorstw, które są wizytówką polskiej gospodarki. W rankingu znalazło się 2000 firm, które mają najlepsze wskaźniki gospodarcze i w roku 2014 osiągnęły co najmniej 100 mln zł przychodu. Ełckie firmy zajęły w zestawieniu odpowiednio miejsca:

1. SERWISTAL Sp. z o.o.

·         pozycja 788 na „Liście 2000”,

·         pozycja 320 na liście przychodów z eksportu w 2015 roku (65 110 000 zł).

Spółka jest największym serwisem stalowym w regionie, a jej działalność polega na wtórnym przerobie wyrobów hutniczych na półprodukty dla wytwórców AGD i innych branż. Firma obecnie realizuje kolejną (trzecią już) inwestycję na terenie Podstrefy Ełk. Łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 78 mln zł. Firma zatrudnia ponad 250 osób.

2. IMPRESS  DECOR POLSKA Sp. z o.o.

·         pozycja 1883 na „Liście 2000”,

·         pozycja 272 na liście przychodów z eksportu w 2015 roku (100 155 000 zł).

Firma działa na terenie Podstrefy Ełk od czerwca 1999 r. Jest znanym i cenionym producentem papierów dekoracyjnych wykorzystywanych w branży meblarskiej. Łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły już 175 mln zł. W najbliższym czasie wybuduje nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe.