Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 19 Stycznia 2017

Zadania zlecone ełckim NGO w 2017 roku

19 Stycznia 2017, Autor: Cezary Wenda

Prezydent Ełku 18 stycznia podpisał 10 kolejnych umów z przedstawicielami NGO-sów na realizację zadań samorządu w roku 2017, w zakresie zapewnienie wypoczynku podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży, sportu i polityki społecznej. Łączna wartość przyznanych grantów to 59 300 zł.

Samorząd Miasta Ełku współpracuje z organizacjami pozarządowymi m.in. zlecając im realizację swoich zadań statutowych.

18 stycznia 2017 r. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz spotkał się z przedstawicielami ełckich organizacji pozarządowych w celu podpisania 10 umów na realizację zadań samorządu w roku 2017.

W Urzędzie Miasta Ełku umowy podpisały następujące organizacje:

Wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży:

1. Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA - Zimowisko dochodzące "Bezpiecznie, zdrowo, sportowo" w SP 3

·         zajęcia sportowe i artystyczne, kręgielnia, basen, kino dla 170 osób,

·         kwota dotacji: 5000 zł,

2. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Skrzydła" - "Zimowo i zdrowo" - wypoczynek zimowy dla młodszych dzieci (SP 4)

·         zajęcia sportowo-rekreacyjne, lodowisko, gimnastyka artystyczna, warsztaty kulinarne dla 20 osób,

·         kwota dotacji: 1800 zł.

3. Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku - "Walcz z nudą - półkolonie w Oratorium"

·         rozwój zainteresowań i pasji, praca w grupie dla 300 osób,

·         kwota dotacji: 12 000 zł.

4. Uczniowski Klub Sportowy "Konieczki" przy SP 9 w Ełku – „FERIE '17 Z TENISEM”

·         obóz treningowy i udział w turniejach dla 15 osób,

·         kwota dotacji: 1800 zł.

Sport – współzawodnictwo:

1. Uczniowski Klub Sportowy "Konieczki" przy SP 9 w Ełku - "SEZON'2017 Z TENISEM STOŁOWYM"

·         treningi i udział w 8 zawodach 15 zawodników,

·         kwota dotacji: 4200 zł.

Wypoczynek:

1. Ełcki Klub Turystyki Kwalifikowanej AKTYWNI – Obóz narciarski w Jeleniewie – zimowy wypoczynek ełckiej młodzieży

·         obóz narciarski dla 16 osób,

·         kwota dotacji: 4000 zł.

Sport masowy:

1. Ełcki Klub Turystyki Kwalifikowanej AKTYWNI – „AKTYWNI sportowo i turystycznie”

·         zajęcia narciarskie i spływy kajakowe dla 110 osób,

·         kwota dotacji: 6500 zł.

Wypoczynek:

1. Uczniowski Klub Sportowy " Maratończyk" – „Zima w szkole 2017 (ZSS)”

·         zajęcia sportowo-rekreacyjne, basen, kino, muzeum dla 60 osób,

·         kwota dotacji: 2000 zł.

Sport masowy:

1. Uczniowski Klub Sportowy " Maratończyk" – „Tradycje Sportowe (ZSS)”

·         liga tenisa stołowego 40-50 osób,

·         kwota dotacji: 2000 zł.

Polityka społeczna - centrum integracji społecznej:

1. Stowarzyszenie Adelfi – „Otwarci na zmianę z AlterCIS 2017”

·         zwiększenie aktywności społecznej, zawodowej oraz świadomości i wiedzy na temat różnego rodzaju uzależnień wśród 15 bezrobotnych,

·         kwota dotacji: 20 000 zł.

Całkowita wartość przekazanych środków to 59 300 zł.

Oprócz tego aktywni mieszkańcy mogą skorzystać z coraz bardziej popularnego mechanizmu – Inicjatywy Lokalnej, na którą przeznaczono w budżecie miasta 300 tys. zł.