Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 24 Stycznia 2017

Światowy Dzień Mediów

24 Stycznia 2017, Autor: Cezary Wenda

Prezydent Ełku spotkał się dzisiaj z dziennikarzami ełckich mediów. To właśnie 24 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Spotkanie było okazją nie tylko do podziękowania za dotychczasową dobrą współpracę, ale również do przekazania najważniejszych informacji dotyczących m.in. planowanych inwestycji.

Co roku 24 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (tego dnia w Kościele Katolickim przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy).

Tradycją stały się spotkania w tym dniu przedstawicieli miejskiego samorządu z redaktorami, fotografami, operatorami i dziennikarzami ełckich mediów. To między innymi dzięki ich codziennej, rzetelnej pracy mieszkańcy Ełku informowani są na bieżąco, jak funkcjonuje miejski samorząd i jakie podejmuje działa na rzecz społeczeństwa.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podziękował przedstawicielom ełckich mediów za ich codzienną pracę, a przede wszystkim za obiektywne przedstawienie tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w sylwestrową noc i Nowy Rok. Życzył także dalszych sukcesów zawodowych, życzliwości społecznej, oraz jak najwięcej atrakcyjnych i pozytywnych tematów.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta Ełku, Prezydent Andrukiewicz przekazał także dziennikarzom najważniejsze informacje dotyczące naszego miasta, a także planowanych inwestycji miejskich m.in. w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.