Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 31 Stycznia 2017

„Usuwanie azbestu” na terenie Miasta Ełku – złóż wniosek o dofinansowanie

31 Stycznia 2017, Autor: Cezary Wenda

Ruszył program dotacyjny „Usuwanie azbestu” 2017 r. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w ramach którego można składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Miasta Ełku. Wnioski przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Miasta Ełku do 15 lutego 2017 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zachęca osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze do składania wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Miasta Ełku.

Dofinansowanie obejmuje koszty związane z demontażem, transportem i utylizacją pokryć dachowych lub innych elementów zawierających azbest. Natomiast dofinansowaniem nie będą objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć.

Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta (pok. 114) kompletny wniosek wraz ze zgłoszeniem robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę potwierdzone datą wpływu przez Starostwo Powiatowe w Ełku. Wnioski przyjmowane są  do 15 lutego 2017 r.

Dokumenty (do pobrania) wymagane do złożenia wniosku o dofinansowanie:

1.    Wniosek o dofinansowanie demontażu, transportu i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest

2.    Oświadczenie ws braku zgłoszenia budowlanego do Starostwa Powiatowego w Ełku

3.    Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

4.    Oświadczenie o odpowiedzialności karnej za przedłożenie fałszywych lub stwierdzających nieprawdę dokumentów

5.    Oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej oraz działalności w rolnictwie

Formularz wniosku dostępny także w UM Ełku, ul. Piłsudskiego 4 (pok. 242, II piętro) oraz na stronie

Informacji o programie udziela Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Ełku, ul. Piłsudskiego 10, tel. 87 732-60-97.

Więcej na:

·         www.wfosigw.olsztyn.pl/2017/01/30/programy-dotacyjne-2017-usuwanie-azbestu/

·         https://www.elk.pl/files/multimedia/files/2cc201e0015803f4c5dc5bf546120dd3.pdf