Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 02 Marca 2017

Żołnierze NATO odwiedzili Ełk

02 Marca 2017, Autor: Iga Urbanowicz

Prezydent Tomasz Andrukiewicz spotkał się dzisiaj z przedstawicielami Grupy Integracji Sił NATO w Polsce. Rozmowa dotyczyła pobytu amerykańskich żołnierzy w okolicach Ełku oraz współpracy z naszym miastem.

W spotkaniu z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem, które odbyło się 2 marca w Urzędzie Miasta Ełku, wzięli udział mjr Wojciech Zaborowski specjalista ds. współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC), Thomas Opalak dowódca zespołu US Army Civil Affairs oraz trzej inni żołnierze zespołu.

Powodem wizyty było planowane rozmieszczenie w sąsiednim powiecie personelu oraz sprzętu wojskowego państw NATO, biorących udział w operacji „Enhanced Forward Presence”. Przez najbliższe pięć lat będzie stacjonowało i pracowało w okolicach Ełku łącznie 1200 żołnierzy wielonarodowej brygady wojsk NATO, złożonej z obywateli amerykańskich, brytyjskich i rumuńskich.

Rozmowa dotyczyła m.in. pobytu żołnierzy sił zbrojnych członków Sojuszu Północnoatlantyckiego w naszym regionie. Poruszono także kwestię nawiązania współpracy z miastem Ełk, w tym udzielenia wsparcia realizowanych przez wojsko zadań.

W trakcie spotkania prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprezentował również nasze miasto, a także przedstawił aktualną ofertę wydarzeń sportowych, kulturalnych i kulinarnych na rok 2017, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony gości.