Autor: admin | Data publikacji: 18 Sierpnia 2017

Przypomnienie - Weź udział w I Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza

18 Sierpnia 2017, Autor: admin

Interesujesz się literaturą współczesną? Podziel się swoją opinią, wyraź skrywane dotąd emocje, stwórz własny utwór literacki i weź udział w I Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. zł. Prace należy składać do 31 sierpnia 2017 r. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych do wzięcia udziału I Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości. A także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze.

Do 31 sierpnia 2017 r. należy napisać i przesłać autorski utwór literacki który uwzględnia kwestie „Małej Ojczyzny”. Związany jest z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Ponadto nawiązuje do wątków związanych z szerzeniem wzajemnej tolerancji w duchu twórczości Siegfrieda Lenza.

Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach.

Pula nagród w konkursie to 10 tys. zł:

· I nagroda - 5000 zł,

· II nagroda - 3000 zł,

· III nagroda - 2000 zł,

· dodatkowo wyróżnienia - nagrody finansowe i rzeczowe.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.
Regulamin oraz więcej informacji na: www.biblioteka.elk.pl