Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 19 Kwietnia 2017
Dzieci z ełckich szkół posadzą drzewa
Tegoroczne wiosenne sadzenie drzew odbędzie się w dniach 20 - 21 kwietnia. W różnych częściach miasta pojawią się sadzonki kasztanowców, jesionów, platanów, buków i głogów. W pomoc zaangażują się m.in. dzieci z ełckich przedszkoli i szkół podstawowych.

W tym roku będzie to 70 dużych (min. 2 metrowych) sadzonek, m.in. kasztanowca, jesionu, platanu, buku oraz głogu. Zostaną one posadzone na Placu Jana Pawła II przy rzece, wzdłuż promenady, a także przy ulicach: Zamkowej, Kochanowskiego oraz Wyszyńskiego.

Na prośbę mieszkańców ul. Wyszyńskiego, na początku kwietnia zostało posadzonych tam już 100 krzewów kwitnących, tj. forsycja i krzewuszka. W czwartek pojawią się dodatkowo sadzonki nowych drzew. W piątek z kolei w sadzenie jesionów przy ul. Zamkowej włączą się mieszkańcy tego osiedla.

W czwartek w wiosennym sadzeniu wezmą udział dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka  „Ekoludki” i Miejskiego Przedszkola „Mali Odkrywcy” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 4. Wspólna praca w terenie rozpocznie się ok. godz. 10.00 będzie miała charakter edukacyjno – praktyczny. Każdej grupie będzie towarzyszył nauczyciel przyrody, który opowie m.in. o gatunkach sadzonych drzew i środowisku.

Koszt zakupu sadzonek to kwota ok. 25 tys. zł. Środki finansowe pochodzą z budżetu miasta.

Zdjęcie, źródło www.bhg.com.au