Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 21 Kwietnia 2017

Ełczanie i Wojska NATO wyśpiewają "Dziecięce marzenia"

21 Kwietnia 2017, Autor: Iga Urbanowicz

Koncert charytatywny pn."Dziecięce Marzenia" odbędzie się już w sobotę 22 kwietnia o godz. 16.00 w Ełckim Centrum Kultury. Tradycyjnie dla dzieci zaśpiewają m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, służby mundurowe, muzycy, sportowcy i dziennikarze. W tym roku na zaproszenie Tomasza Andrukiewicza prezydenta Ełku wystąpią również żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Wojska NATO.

Koncert organizowany przez Stowarzyszenie ONKOLUDKI w Ełku na stałe wpisał się już do kalendarza wydarzeń. Każdego roku, tworząc tzw. Zespoły Jednego Dnia, dla chorych dzieci śpiewają przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. Nie brakuje występów przedstawicieli lokalnych samorządów, służb mundurowych: policjantów i strażaków, sportowców, dziennikarzy, muzyków oraz innych grup.

W sobotę 22 kwietnia, na zaproszenie włodarza Ełku Tomasza Andrukiewicza w koncercie charytatywnym w ECK wezmą udział również żołnierze pełniący służbę w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej oraz stacjonujący w regionie żołnierze międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Utworzą oni aż cztery Zespoły Jednego Dnia, składające się z przedstawicieli narodowości: polskiej, angielskiej, rumuńskiej oraz amerykańskiej. W każdym zespole wystąpi ok. 20 wojskowych gotowych wyśpiewać o "Dziecięce Marzenia".

W trakcie koncertu będzie można nabyć także cegiełki oraz wziąć udział w aukcji charytatywnej. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na turnus wypoczynkowo – rechabilitacyjny dzieci po przebytej chorobie nowotworowej.

Podczas licytacji do nabycia będą m.in. Posrebrzane spinki do mankietów i zawieszki na łańcuszek z kryształkiem Swarovskiego w kształcie logo miasta Ełku przekazane przez prezydenta Tomasza Andrukiewicza, piłka z podpisami reprezentacji Polski w piłce siatkowej, dziecięcy mundur policjanta przekazany przez KPP Ełk, kalendarz oraz hełm strażacki, czy pamiątkowe monety "Europejskie sanktuaria".