Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 25 Kwietnia 2017

„Modelowa Szkoła Animatorów i Pedagogów Społecznych”

25 Kwietnia 2017, Autor: Cezary Wenda

W poniedziałek 24 kwietnia Prezydent Miasta Ełku podpisał umowę na realizację zadania „Modelowa Szkoła Animatorów i Pedagogów Społecznych”. Projekt będzie realizowany od kwietnia do września 2017 r. na terenie ełckiego śródmieścia. Kwota przyznanych środków to 109 400 zł.

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz podpisał umowę z konsorcjum organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie „STOPA”, Fundacja HUMAN LEX oraz Forum Animatorów Społecznych na realizację zadania „Modelowa Szkoła Animatorów i Pedagogów Społecznych”.

Łączna kwota przyznanych środków to 109 400 zł.

Projekt „Modelowa Szkoła Animatorów i Pedagogów Społecznych” będzie realizowany od kwietnia do września 2017 r. na terenie ełckiego śródmieścia.

Głównym celem zadania jest opracowanie programu szkoleniowego, który będzie umożliwiał zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu organizowania społeczności lokalnych w ramach procesów rewitalizacji społecznej metodami streetworkingu i pedagogiki ulicy.

Zadanie zostało podzielone na 3 etapy:

·         Działanie 1 - Warsztat kompetencji streetworkera.

·         Działanie 2 - Akademia Rewitalizacji – warsztaty informacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z ełckiego śródmieścia.

·         Działanie 3 – Miniprojekty – inicjatywy społeczne realizowane w ramach Programu Sąsiedzkiego.

W ramach Działania 1 prowadzona jest rekrutacja do Modelowej Szkoły Animatorów i Pedagogów Społecznych, w efekcie której zostanie wyłonionych 20 kandydatów do efektywnej pracy z mieszkańcami ełckiego śródmieścia na rzecz kreowania aktywnych postaw społecznych (nabór trwa do 28 kwietnia 2017 r., poprzez formularz on-line na stronie www.elk.pl)

Efektem zrealizowanego zadania będzie realizacja 10 miniprojektów – inicjatyw społecznych o wartości 5000 zł każda.

Mieszkańcy sami zadecydują jakie zmiany potrzebne są w ich otoczeniu, a następnie pod okiem przeszkolonej grupy streetworkerów, samodzielnie zrewitalizują swoje najbliższe  otoczenie, w tym skwery i podwórka.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Nowe Śródmieście Miasta Ełk – wzór na rewitalizację”.