Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 02 Maja 2017
Ełckie obchody Dnia Flagi

W ramach ełckich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja 2017 r.), przed Urzędem Miasta odbył się festyn podczas którego mieszkańcy mogli otrzymać flagi narodowe oraz miejskie. Odbyły się także występy artystyczne, konkursy z nagrodami oraz zabawy dla dzieci.

Tradycyjnie 2 maja na skwerze przed Urzędem Miasta ełczanie wzięli udział w miejskich obchodach Dnia Flagi. W programie od godz. 12:00 odbyło się m.in. wręczanie flag narodowych oraz miejskich, które w tym roku przekazywali ełczanom Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wasilewski. Ponadto Pani Senator Małgorzata Kopiczko oraz dyrektorzy miejskich placówek oświatowych otrzymali z rąk Prezydenta Ełku herb miasta oraz flagi narodowe i miejskie. Nie zabrakło także występów artystycznych, konkursów z nagrodami i zabaw dla dzieci.


Miejskie Obchody Święta Konstytucji 3-Maja

W środę obchody Święta Konstytucji 3-Maja rozpoczną się o godz. 9:45 Mszą świętą w Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Po Mszy odbędzie się przemarsz uczestników obchodów ulicami Kościuszki, Chopina do Parku Solidarności. W parku ok. godz. 11:30 przy pomniku "Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę" rozpoczną się uroczystości oficjalne. Zaplanowano także wspólne tańczenie poloneza.

Dalsza część obchodów odbędzie się od godziny 12:30 na skwerze przy ul. Pułaskiego. Przewidziane są m.in.: występ Ełckiej Miejskiej Orkiestry Dętej, gry i zabawy dla całej rodziny.

O godz. 15:00 zaplanowano koncert poezji zespołu "Cisza jak ta" (wstęp wolny). Zaprezentują własne aranżacje do wierszy m.in. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Haliny Poświatowskiej.

Na zakończenie (o godz. 19:00) odbędzie się „Potańcówka Pod Gwiazdami - czyli tańce na dwie nogi.

Więcej na: www.eck.elk.pl