Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 09 Maja 2017
Spotkanie autorskie z Jerzym Kurowskim
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku 10 maja o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie autorskie z Jerzym Kurowskim oraz promocję książki "Słynne płyty, słynne okładki". Wstęp wolny.

W środę 10 maja 2017 r. odbędzie się spotkanie autorskie z kolekcjonerem Jerzym Kurowskim oraz promocję książki "Słynne płyty, słynne okładki". Rozpoczęcie spotkania o godz. 18:00 w Sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, ul. Armii Krajowej 17 B.

Jerzy Kurowski - olsztyński kolekcjoner.
W swojej kolekcji ma ok. 6 tysięcy płyt ale jak sam mówi, w jego przypadku nie liczy się ilość, a chęć zdobycia możliwie kompletnego zestawu nagrań cenionych wykonawców.

Jego pasja dotycząca muzyki i płyt zaczęła się w końcu lat 60-tych. Duży wpływ miały audycje popularyzujące muzykę nadawane przez III Program Polskiego Radia.

„Słynne płyty, słynne okładki” to książka której tematem przewodnim jest sztuka na okładkach, a także okoliczności powstania wielu wybitnych płyt i wydarzeń muzycznych.

Natomiast wystawę okładek płyt winylowych z kolekcji Jerzego Kurowskiego będzie można oglądać w bibliotece do 30 czerwca 2017 r.