Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 09 Maja 2017

Modernizacja i remont miejskich placów zabaw

09 Maja 2017, Autor: Cezary Wenda

Gratka dla najmłodszych ełczan! Trwają wiosenne prace remontowe na miejskich placach zabaw. Dodatkowo zostaną zamontowane nowe zabawki na trzech placach zabaw. Łączna kwota przeznaczona na remonty oraz nowe zabawki to ok. 95 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Ełku.

Do końca maja 2017 r. potrwają wiosenne remonty na 10 miejskich placach zabaw. Prace polegają m.in. na odświeżaniu, malowaniu drewnianych elementów, a także uzupełnianiu i naprawianiu uszkodzonych bądź brakujących części wyposażenia poszczególnych placów zabaw. Łączna koszt prac to ok. 24 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Ełku.

Miejskie place zabaw które wymagają remontu:

·         przy ul. Świackiego Sępa 4 : odmalowanie i lakierowanie ławki;

·         przy ul. Letniskowej: naprawa ogrodzenia (uzupełnienie 10 desek, montaż furtki) uzupełnienie desek, odmalowanie i lakierowanie ławki, odmalowanie piaskownicy;

·         przy ul. Chopina 9:  odmalowanie i lakierowanie ławki;

·         przy ul. Dąbrowskiego: uzupełnienie i wymiana uszkodzonych przęseł w ogrodzeniu;

·         ul. Mickiewicza 22: odmalowanie elementów drewnianych w zestawie „Karolinka” i w huśtawce bocianie gniazdo, wymiana desek poprzecznych w piaskownicy;

·         ul. Magazynowa 3: wymiana uszkodzonych przęseł w ogrodzeniu, montaż nowej furtki, uzupełnienie desek w ławce;

·         ul. Wojska Polskiego 37: naprawa ogrodzenia poprzez uzupełnienie desek, odmalowanie piaskownicy, odmalowanie ławki;

·         ul. Chopina 16: demontaż zniszczonego bujaka tandem, remont i odmalowanie dwóch ławek, odmalowanie elementów metalowych w huśtawce, wymiana siedzisk poprzecznych w piaskownicy;

·         ul. Świackiego Sępa 4:  remont i odmalowanie trzech ławek;

·         ul. Matki Teresy z Kalkuty: demontaż zestawu zabawowego Karolinka, piaskownicy,  pojedynczej huśtawki, odmalowanie karuzeli, remont drewnianego ogrodzenia z jego poszerzeniem o 60 metrów.

Natomiast trzy miejskie place zabaw przy ulicy Matki Teresy z Kalkuty, Chopina 19 oraz Gdańskiej 29 zostaną dodatkowo doposażone w nowe zabawki. Łączna kwota inwestycji to ok. 71 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Miasta Ełku.

Będą to m.in.:

·         zestaw Ocean 7 – 1 szt.,

·         piaskownica – 2 szt.,

·         bujak samochód – 1 szt.

·         huśtawka Futura – 1 szt.

·         bujak Rowerek – szt. 2,

Zabawki zostaną zamontowane do 16 maja 2017 r.