Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 10 Maja 2017
Powstanie „Klub Seniora” przy ełckim MOPSie
Ełccy seniorzy już wkrótce będą mieli swoje miejsce spotkań. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał 120 tys. zł na realizację projektu „Klub Seniora" w ramach programu „Senior+” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

foto, źródło: http://blog.jovempan.uol.com.br

„Klub Seniora” zostanie utworzony w centrum miasta Ełku, w budynku przy ul. Piłsudskiego 10 (tzw. „pałacyku”). W tym celu zostaną zaadoptowane pomieszczenia na parterze budynku. Jeszcze w tym roku ruszą prace remontowe pomieszczeń.

W ramach inwestycji pomieszczenia zostaną wyremontowane i wyposażone w niezbędny sprzęt, m.in.: pomieszczenie ogólnodostępne, aneks kuchenny, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie klubowe. Dodatkowo wszystkie pomieszczenia zostaną dostosowane od potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwsze zajęcia w „Klubie Seniora” rozpocząć się już na początku przyszłego roku, po zakończeniu prac remontowo-modernizacyjnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał 120 tys. zł w ramach otwartego konkursu ofert Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - programu „Senior+” na lata 2015 – 2020 edycja 2017.