Aktualności

Autor: Iga Urbanowicz | Data wpisu: 10 Maja 2017
Substancja, która wyciekła do rzeki Ełk nie zagraża środowisku
Ełccy strażacy zneutralizowali substancję, która wyciekła dzisiaj do rzeki z kolektora deszczowego zlokalizowanego przy ul. Towarowej w Ełku. Wstępne badania pobranych próbek nie wykazały substancji toksycznych. Dalszy wyciek został zatrzymany, a próbki do szczegółowego badania pobrał WIOŚP oraz ełcki PWiK. Aktualnie trwa ustalanie rodzaju substancji.

fot. źródło Radio 5 Ełk

O wycieku nieznanej substancji do rzeki, ełccy strażacy otrzymali informację dzisiaj rano. Wstępne badania próbek wody przeprowadzone przez strażaków jednostki ratownictwa chemicznego nie wykazały substancji toksycznych i niebezpiecznych dla środowiska. Strażacy za pomocą  specjalistycznych rękawów zebrali substancję i poddali ją neutralizacji.

Próbki nieznanej substancji chemicznej pobrali do badania pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie delegatury w Giżycku oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku.

Nieznana substancja wyciekła do rzeki Ełk z kolektora zlokalizowanego przy ul. Towarowej. Strażacy przy wylocie kanału zamontowali specjalne rękawy, które zatrzymały dalszy wyciek. Trwa ustalanie źródła wycieku.