Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 16 Maja 2017
Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych
Dzisiaj w Ełckim Centrum Kultury obchodziliśmy Światowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz złożył życzenia wszystkim pielęgniarkom oraz podziękował za codzienny trud wkładany w ich pracę.

Prezydent Miasta Ełku (16 maja 2017 r.) spotkał się w Ełckim Centrum Kultury z pielęgniarkami pracującymi w ełckich szpitalach, przychodniach rodzinnych oraz domach opieki na corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest 12 maja i przypada w rocznicę urodzin Florence Nightingale, założycielki pierwszej szkoły pielęgniarskiej i prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Była to doskonała okazja do podziękowania za codzienną pracę i podkreślenia bardzo ważnej roli, jaką pełnią pielęgniarki oraz położne w systemie opieki zdrowotnej.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za każdy dzień Waszej pracy, która często bywa trudna i wymagająca. Za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków, a także wyjątkową cierpliwość i wyrozumiałość w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa wszystkich chorych oraz ich rodzin. Wszystkim pielęgniarkom i położnym, które sprawują nad nami opiekę, życzę przede wszystkim zdrowia oraz satysfakcji z pracy zawodowej, a także wytrwałości w wypełnianiu tej szczególnej misji – powiedział Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.

W spotkaniu wzięły udział pielęgniarki i położne ze Szpitala „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o., Szpitala Wojskowego z Przychodnią, a także z przychodni rodzinnych i domów opieki z terenu naszego miasta.