Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 30 Maja 2017

Absolutorium dla Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza

30 Maja 2017, Autor: Cezary Wenda

Rada Miasta podczas dzisiejszej sesji (30 maja) pozytywnie oceniła gospodarkę finansową Ełku za poprzedni rok 2016. Dlatego Prezydent Tomasz Andrukiewicz po raz 11 otrzymał absolutorium za prawidłowe zarządzanie środkami finansowymi miasta.

Absolutorium to jedna z najważniejszych uchwał, podejmowanych w ciągu całego roku. W ten sposób radni kontrolują poprawność wydatkowania środków budżetowych.

Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium, poprzedziło przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Ełku oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat sprawozdania finansowego Miasta Ełku oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2016 rok.

Po zapoznaniu się z tymi opiniami Rada Miasta Ełku podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi. Potwierdza to dobrą kondycję finansową Ełku i właściwe zarządzanie środkami miasta.

Uchwałę o udzieleniu absolutorium Prezydentowi Ełku podjęło jednogłośnie 23 radnych.

Prezydent Ełku podziękował radnym za udzielone absolutorium i pozytywną ocenę działalności oraz dobrą współpracę. Tomasz Andrukiewicz podziękowania skierował również do najbliższych współpracowników, a w szczególności skarbnika miasta Jarosława Wróbla. Ponadto podziękował naczelnikom, dyrektorom jednostek miejskich oraz wszystkim współpracownikom.

- Budżet realizujemy wspólnie z radnymi. I wspólnie za to odpowiadamy. Dziękuję za odważne decyzje, dzięki którym finanse miasta są stabilne, bezpieczne i dają gwarancję dobrej realizacji zadań miejskich oraz wielu ważnych inwestycji - powiedział Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku.

Od początku swojej prezydentury, a więc od grudnia 2006 r., Tomasz Andrukiewicz 11 uzyskiwał absolutorium Rady Miasta, w tym 10 razy za realizację gospodarki finansowej za którą bezpośrednio odpowiadał.

Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Wasilewski złożył gratulacje Prezydentowi oraz podziękował za dotychczasową współpracę.