Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 31 Maja 2017
XII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca 2017 r. na Placu Jana Pawła II w Ełku odbędzie się XII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Od godz. 8:30 na dzieci i młodzież będą czekały liczne atrakcje m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, trampoliny, namioty z zabawami, konkursy sportowe, koncerty oraz losowania nagród. Wstęp wolny.

Tradycja organizacji przez Caritas pikników dla dzieci ma już 12 lat. Ełcki festyn rodzinny jest największym wydarzeniem plenerowym z okazji Dnia Dziecka w Polsce. Co roku do Ełku przyjeżdża ok. 20 tys. dzieci.

Festyn jest okazją do podkreślenia roli i znaczenia rodziny, propagowania idei związanej z ochroną zdrowia, profilaktyką, właściwych sposobów spędzania wolnego czasu i edukacją artystyczną.

Zarówno najmłodsi, jak i dorośli będą mogli obejrzeć występy artystyczne na scenie oraz wziąć udział w zabawach, warsztatach tanecznych i konkursach.

Już po raz dwunasty Partner Strategiczny – Biedronka przekaże najmłodszym paczki, a spośród karnetów zostaną wylosowane nagrody m.in. aparaty, deskorolki i rowery. Wieczorem rozpocznie się program dla młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie Alexander Rybak.

W programie m.in.:

·         występy artystyczne dzieci oraz grup tanecznych,

·         bezpłatne karuzele, dmuchane zjeżdżalnie i zamki, baseny z piłeczkami,

·         Kącik Malucha – malowanie twarzy, rysowanie, gry i zabawy dla najmłodszych,

·         zabawy animacyjne z chustą, tor przeszkód, wata cukrowa, balony,

·         warsztaty taneczne, gry ekologiczne, warsztaty recyklingu, karaoke,

·         namioty z zabawkami oraz konkursy sportowe i edukacyjne

·         bezpłatne paczki „niespodzianki” dla dzieci ufundowane przez Biedronkę

·         pokazy sprzętu straży pożarnej, policji oraz staży miejskiej

·         Mammobus – profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50- 69 lat z Powiatu Ełckiego, które nie wykonywały od dwóch lat badania mammograficznego,

·         finały konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Warto pomagać”

·         losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów (w godz. 13:30 i 17:00)

·         koncerty: Centrum oraz Alexander Rybak (od godz. 19:00)

Karnety, na podstawie których dzieci biorące udział w Festynie otrzymają paczkę można odbierać w Caritas Diecezji Ełckiej.

Organizatorami XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka są Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełku.