Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 26 Lipca 2017

Obchody Święta Policji w Ełku

26 Lipca 2017, Autor: Iga Urbanowicz

W środę 26 lipca 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyły się obchody Święta Policji. Podczas uroczystości policjantom wręczone zostały m.in. srebrny i brązowy medal za długoletnią służbę oraz odznaki „Zasłużony Policjant”. Złożono także gratulacje rodzicom policjantów wyróżniających się w służbie. Ełckie policjantki z kolei dodatkowo uhonorowano kwiatami.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji brązowy medal, za  długoletnią służbę otrzymał asp. Adam Supruniuk. Z kolei odznaką „Zasłużony Policjant” uhonorowano sierż. sztab. Wojciecha Dzięgielewskiego.

W sumie 52 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe: 5 w korpusie oficerów, 21 w korpusie aspirantów, 23- podoficerów i 3 w korpusie szeregowych.

Tradycyjnie od 2008 roku Prezydent Miasta  - z okazji Święta Policji, przyznaje nagrody finansowe policjantom osiągającym najlepsze wyniki w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Tak było również w tym roku. Jest to wyraz uznania za zaangażowanie oraz inicjatywę w codziennej pracy, ale również wzorowo realizowane zadania z zakresu służby prewencyjnej.

Natomiast Komendant Powiatowy Policji w Ełku mł. insp. Paweł Szyperek wręczył listy gratulacyjne rodzicom pięciu policjantów wyróżniających się w służbie. W ten sposób podziękował rodzinom funkcjonariuszy za trud włożony w ich wychowanie i za zaangażowanie i profesjonalizm, jakim wykazują się ich dzieci podczas wykonywania zadań służbowych. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice asp.sztab. Marcina Czuper, sierż. Katarzyny Koszykowskiej, sierż. Urszuli Szlajter, sierż. Damiana Wesołowskiego i st. post. Jakuba Kułakowskiego.

Na koniec uroczystości ełckie policjantki zostały uhonorowane kwiatami. Życzenia kobietom pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ełku złożyli Artur Urbański Zastępca Prezydenta Miasta Ełku.

Źródło informacji: KPP Ełk