Autor: Iga Urbanowicz | Data publikacji: 01 Sierpnia 2017

Kolejne 15,7 mln zł na rozwój Ełku

01 Sierpnia 2017, Autor: Iga Urbanowicz

Miasto pozyskało ponad 15,7 mln zł na realizację trzech projektów o łącznej wartości 21,5 mln zł. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w poniedziałek 31 lipca podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko  - Mazurskiego umowę o dofinansowanie planowanych działań.

Dzięki pozyskanym 15,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego w Ełku rozbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zagospodarowany będzie brzeg Jeziora Ełckiego (na cyplu) oraz przebudowane zostaną linie komunikacji miejskiej nr 3 i 5.

Umowę o dofinansowanie projektów podpisał wczoraj w Olsztynie Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku i Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustaw Brzezin.

Miasto pozyskało dofinansowanie następujących projektów:

Projekt 1: Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Ełku – wartość to 7,1 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 4,4 mln zł.

Projekt 2: Zagospodarowanie brzegu Jeziora Ełckiego na cyplu dla rozwoju turystyki i rekreacji w Ełku (etap II) - wartość to 4,9 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 3,3 mln zł.

Projekt 3: Przebudowa linii komunikacji miejskiej nr 3 i 5 w celu poprawy transportu publicznego w mieście Ełku (I etap) – wartość to 9,3 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 7,9 mln zł.