Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 05 Września 2017

Ruszył nabór wniosków na stypendia za aktywność społeczną i wyniki w nauce

05 Września 2017, Autor: Cezary Wenda

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium za aktywność społeczną i wyniki w nauce – na okres stypendialny od 1 września do 31 grudnia 2017 r., który obejmuje osiągnięcia ucznia za poprzedni rok szkolny. Samorząd miasta na ten cel przeznaczył 60 tys. zł.

Stypendia mogą otrzymać uczniowie ełckich szkół podstawowych (od kl. V), gimnazjów oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sportowych w Ełku, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

·         są aktywni i zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego i rówieśniczego;

·         osiągają bardzo dobre wyniki w nauce (średnia za ostatni rok szkolny – nie mniejsza niż 4,5 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania).

Z wnioskiem o przyznanie stypendium dla ucznia może wystąpić:

·         dyrektor szkoły, rada rodziców,

·         rodzice, opiekunowie prawni ucznia,

·         fundacje, stowarzyszenia, organizacje i inne podmioty wspierające lub wdrażające działania edukacyjne na rzecz uczniów.

Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku (pokój nr 369) do 15 września 2017 r.

Formularze wniosków dostępne są:

·         w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku (pokój nr 369)

·         na stronie www.elk.pl Biuletynu Informacji Publicznej.

W 2017 r. w budżecie miasta na stypendia za aktywność społeczną i wyniki w nauce zaplanowano 60 tys. zł na okres styczeń-czerwiec i wrzesień-grudzień.
Do tej pory rozdysponowano 45 900 zł na 43 stypendia za okres styczeń – czerwiec 2017 r.