Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 18 Października 2017

Nowoczesne pomoce dydaktyczne w miejskich szkołach podstawowych w ramach projektu „Aktywna tablica”

18 Października 2017, Autor: Cezary Wenda

Miasto Ełk pozyskało 112 tys. zł w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. W krótce w miejskich szkołach pojawią się nowoczesne pomoce dydaktyczne. Wsparciem finansowym zostanie objętych 8 szkół podstawowych prowadzonych przez ełcki samorząd.

W ramach programu „Aktywna tablica” Ministerstwa Edukacji Narodowej do miejskich szkół podstawowych trafią nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Założeniem programu jest zapewnienie szkołom podstawowym zgłoszonym do projektu niezbędnej infrastruktury w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych m.in.:

·         tablic interaktywnych

·         projektorów lub projektorów ultra krótkoogniskowych

·         głośników oraz innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku

·         interaktywnych monitorów dotykowych

Wsparciem finansowym zostanie objętych 8 szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd Miasta Ełku. Program „Aktywna tablica” będzie realizowany w latach 2017-2019.

Łączna wartość projektu to 140 tys. zł, w tym:

·         112 tys. zł – pozyskane środki z budżetu państwa (80%)

·         28 tys. zł – wkład własny Miasta Ełku (20%)

Każda z miejskich szkół podstawowych biorących udział w projekcie otrzyma 17 500 zł na zakup pomocy dydaktycznych, w tym:

·         14 tys. zł - środki z budżetu państwa

·         3500 zł – z budżetu Miasta Ełku

W ramach trzyletniego rządowego programu pomoce dydaktyczne trafią do około 15 580 szkół w Polsce i za granicą, z czego:

·         do 5 582 szkół i szkół za granicą w 2017 r.

·         do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2018 r.

·         do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2019 r.