Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 24 Października 2017

Samorząd Miasta Ełku wspiera remont szkoły w Charzynie

24 Października 2017, Autor: Cezary Wenda

Miasto Ełk solidaryzuje się z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Na wniosek Prezydenta Ełku, 24 października 2017 r. podczas XXXVII sesji Rada Miasta Ełku podjęła uchwałę o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 40 000 zł na remont Szkoły Podstawowej w Charzynie, która dotkliwie ucierpiała w wyniku sierpniowych nawałnic. Środki pozwolą dzieciom z miejscowości w Charzynie uczyć się w godnych warunkach.

W związku z apelem Wójta Gminy Siemyśl o udzielenie wsparcia finansowego na remont Szkoły Podstawowej w Charzynie, Radni Miasta Ełku podczas dzisiejszej sesji podjęli uchwałę o przekazaniu dotacji celowej samorządowi Siemyśla w kwocie 40 000 zł.

Mamy szczęście, że mieszkamy w tej części Polski, którą omijają niszczycielskie żywioły. Jednak nie jesteśmy obojętni na apele poszkodowanych samorządów i chcemy wesprzeć finansowo remont Szkoły Podstawowej w Charzynie – powiedział Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nad Polską wystąpiły niesprzyjające zjawiska pogodowe, w wyniku których na terenie Województwa Zachodniopomorskiego, w tym nad Gminą Siemyśl, przeszła tragiczna w skutkach nawałnica. Prędkość wiatru w porywach podczas przejścia tego żywiołu osiągała 120 km/h, a miejscowo przekraczała nawet 150 km/h.

Skutki nawałnicy, jaka w nocy 11 na 12 sierpnia przeszła przez Zachodniopomorskie, usuwane będą nawet przez kilka najbliższych lat, natomiast leśnicy mówią, że powalone drzewa usuwać będą nawet do 2019 roku.

Cieszę się, że środki, które zostaną przekazane Gminie Siemyśl, realnie wpłyną na poprawę funkcjonowania szkoły w Charzynie, a wszystkie uczęszczające tam dzieci będą mogły kształcić się w odpowiednich warunkach. Wierzę także, że jeśli Ełk kiedykolwiek znalazłby się w przyszłości w podobnej, kryzysowej sytuacji, to inne samorządy również bez wahania udzieliłyby nam niezbędnej pomocy – dodał Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku.