Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 16 Stycznia 2018
Masz problem? Skorzystaj z pomocy ełckiej Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej
Młode osoby z problemami uzależnień i zachowaniami autodestrukcyjnymi mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w ełckiej Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej.  Programem wsparcia objęte są również ich rodziny.

Poradnia Profilaktyczno-Konsultacyjna utworzona została 3 lata temu w odpowiedzi na narastające potrzeby wsparcia dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

W placówce pomoc profilaktyczną, psychologiczną oraz terapeutyczną mogą otrzymać osoby pomiędzy 10 a 19 rokiem życia oraz ich rodzice. Prowadzone są zarówno zajęcia indywidualne, jak i  grupowe.

W poradni, w zależności od potrzeb i problemu, realizowane są spotkania w zakresie terapii indywidualnej kierowane do użytkowników konopi indyjskich i jej pochodnych (program Candis). Jest też program grupowy wczesnej interwencji, z którego mogą skorzystać młode osoby z zachowaniami autodestrukcyjnymi (program Fred).

Realizowane są również programy profilaktyczne w ełckich podstawówkach i gimnazjach oraz program  motywujący opracowany wspólnie z Fundacją Ulica z Katowic pn. „Ściana Marzeń”. Natomiast z myślą o osobach z problemami i ich bliskich, prowadzony jest Program Wzmacniania Rodziny.

Poradnia mieści się w Ełku przy ulicy Małeckich 3 lokal nr 18 i czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 15.00-19.00 oraz w sobotę od 8.30 do 12.30.

Poradnie prowadzi Stowarzyszenie Alternatywa. Funkcjonowanie placówki możliwe jest dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku oraz z Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.