Autor: admin | Data publikacji: 19 Stycznia 2018

Przedsiębiorcy z Ełku i regionu spotkali się w Techno-Parku

19 Stycznia 2018, Autor: admin

Noworoczne Forum Biznesu i Przedsiębiorczości odbyło się 18 stycznia 2018 roku w ełckim Techno-Parku. Inicjatorem spotkania był Prezydent Ełku, a partnerami Park Naukowo-Technologiczny oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Noworoczne Forum Biznesu i Przedsiębiorczości stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu, nauki i samorządu. Wydarzenie odbyło się w ełckim Techno-Parku, czyli w miejscu, które zostało stworzone do tego by skupiać i wspierać rozwój biznesu z Ełku i regionu.  Wzięli w nim udział reprezentanci małych i średnich przedsiębiorstw, którzy wysłuchali  referatów i podzielili się swoimi doświadczeniami. Forum zorganizowano z inicjatywy Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza, a partnerami byli Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. i Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

- Cieszę się, że to wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. W jednym miejscu spotkali się w przedstawiciele ełckich firm, którzy na co dzień zapewniają miejsca pracy mieszkańcom naszego miasta. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów i pozyskania nowych partnerów biznesowych. - powiedział Prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Forum Biznesu i Przedsiębiorczości jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych w Ełku dla przedsiębiorców. Głównym tematem był rozwój miasta, ulgi w podatkach oraz możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorców środków z Unii Europejskiej. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów, wziąć udział w rozmowach tematycznych i nawiązać nowe kontakty biznesowe w oparciu o lokalne możliwości.

W programie zawarły się takie tematy jak:

- „Nowe regulacje w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości w mieście Ełku. Atrakcyjny instrument czy rutynowe działania?”. Zagadnienie omówił Skarbnik Miasta Ełku Jarosław Wróbel.

- „Fundusze z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców Szansa na rozwój czy początek problemów?” Referat wygłosili: Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Renata Samełko oraz Mirosław Buchtarewicz – Członek Zarządu firmy Comeco sp. z o.o.

- „Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna – realne korzyści czy pozorne sukcesy”. Tu prelegentami byli: Wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wojciech Kierwajtys i Piotr Mieczkowski – Członek Zarządu firmy Serwistal sp. z o.o.

- „Start-up – wyzwanie czy zwyczajna moda? Park Naukowo-Technologiczny – miejsce dla innowacji”. Zagadnienie omówili: przedstawiciele start-up’u Saphiro Zuzanna Starzyńska i Krzysztof Mazurowski oraz dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku Daniel Kulig.

- „Dlaczego w Ełku tyle się buduje? Tyle, czyli ile?” Temat przedstawili: Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Marta Herbszt oraz Piotr Basiewicz – ełcki deweloper.

Na zakończenie Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zaprezentował najważniejsze zadania inwestycyjne miasta Ełku, które planowane są w roku 2018 oraz zaprosił na kolejne forum, które odbędzie się wiosną tego roku.