Autor: Cezary Wenda | Data publikacji: 29 Stycznia 2018

Zmodernizowana siedziba Straży Pożarnej w Ełku oddana do użytku

29 Stycznia 2018, Autor: Cezary Wenda

Zakończyła się modernizacja i przebudowa siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku przy ul. Suwalskiej 50. W uroczystym otwarciu strażnicy wziął udział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Łączny koszt inwestycji to blisko 4 mln zł. Ponadto ełcka jednostka wzbogaciła się o nowy samochód techniczny oraz łódź ratowniczą.

Dzisiaj (29 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Zatorze w Ełku. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w 2009 r. Natomiast przebudowana strażnica została oddana do użytku w roku bieżącym.

Łączna wartość zakończonej inwestycji to ok. 4 mln zł. Zdecydowana większość środków finansowych pochodziła z budżetu państwa. Środki na rozbudowę jednostki przekazały także samorządy miasta Ełku oraz powiatu ełckiego.

Ełcka Straż Pożarna wzbogaciła się dzisiaj również o nowe specjalistyczne pojazdy: samochód techniczny oraz łódź ratowniczą.

W wydarzeniu wziął udział wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński - odpowiedzialny m.in. za funkcjonowanie Straży Pożarnej. Wyraził on swoje zadowolenie z oddania do użytku nowoczesnego budynku. Ponadto podziękował prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi za wspieranie ełckich strażaków.

Do użytku została oddana również sala edukacyjno-symulacyjna „ognik”, z które będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Jest to druga w województwie warmińsko-mazurskim sala, która w realny sposób przedstawia skutki wybuchu pożaru w pomieszczeniu.