Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 26 Kwietnia 2018

Rusza X Edycja "Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej"

26 Kwietnia 2018, Autor: Magdalena Nowikowska

Ełckie Centrum Kultury 29 kwietnia zaprasza na koncert inauguracyjny „Muzyka Polska/ Improwizacja” w ramach X edycji „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej”. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Wstęp wolny.

W najbliższą niedzielę (29 kwietnia) o godz. 19:00 w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, przy ul. Armii Krajowej 2 odbędzie się koncert inauguracyjny „Muzyka Polska/Imrowizacja” w ramach X edycji „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej”. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje muzyczne m.in. Feliksa Nowowiejskiego czy Juliana Gembalskiego.

Odbywające się od dziesięciu lat Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku są obecnie jednym z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główna idea przyświecająca przedsięwzięciu to prezentowanie publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów - prof. Maria Terlecka.

Julian Gembalski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończył klasę organów Henryka Klaji oraz Wydział Kompozycji i Teorii. Dalsze studia odbywał w Belgii i Francji. Występował w Europie i USA. Nagrał 45 płyt. Obok działalności artystycznej jako organista i pianista oraz kompozytorskiej zajmuje się pracą naukową i dydaktyką.

Wydarzenia w ramach X edycji „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej”, odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Więcej na: www.eck.elk.pl