Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 02 Maja 2018

Ostatnie dni naboru uzupełniającego do miejskich przedszkoli

02 Maja 2018, Autor: Iga Arciszewska

Rodzice i opiekunowie dzieci, które nie dostały się do miejskich przedszkoli w trakcie I naboru do 4 maja mogą jeszcze składać wnioski w przedszkolach: „Perełka”, „Bajka” oraz „Słoneczna Ósemka”.

Prezydent Miasta Ełku podjął decyzję o utworzeniu 6 nowych oddziałów na rok szkolny 2018/2019 i dzięki temu przyjęte zostaną kolejne dzieci.

W związku z tym, w wybranych obiektach oświatowych przeprowadzone zostaną niezbędne inwestycje, dzięki którym z oferty miejskich przedszkoli skorzysta większa liczba dzieci. Przewidywany koszt prac to ok. 350 tys. zł. Środki w całości pochodzą z budżetu miasta Ełku.

Nowe grupy przedszkolne zostaną utworzone w:

• Miejskim Przedszkolu „Perełka” jako oddziały zamiejscowe w budynku SP nr 2
  • Miejskim Przedszkolu „Bajka”
  • Miejskim Przedszkolu „Słoneczna Ósemka” jako oddziały zamiejscowe w budynku SP nr 9

Nabór uzupełniający trwa do 4 maja.

Rodzice lub opiekunowie prawni mogą dokonać przeniesienia dokumentów „z przedszkola do przedszkola”. Należy pobrać wniosek składany do przedszkola w pierwszej rekrutacji i złożyć ponownie do wybranego przedszkola w trybie naboru uzupełniającego. Można też złożyć nowy wniosek.

Do miejskich przedszkoli uczęszcza obecnie 1245 dzieci. W ramach pierwszego naboru przyjętych zostanie 375 dzieci. Po utworzeniu 6 nowych grup (w ramach II naboru) łącznie będzie ok. 1770 dzieci.

Więcej informacji odnośnie naboru uzupełniającego można uzyskać w poszczególnych przedszkolach oraz Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku.