Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 08 Maja 2018

Kolejne inicjatywy na 100 - lecie odzyskania niepodległości

08 Maja 2018, Autor: Iga Arciszewska

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, miasto Ełk przygotowało szereg działań i atrakcji. Od poniedziałku ulicami miasta jeździ autobus komunikacji miejskiej z okolicznościową grafiką. Podczas uroczystości i wydarzeń odbywających się w ciągu roku będzie można otrzymać okolicznościowe kartki pocztowe oraz zrobić sobie zdjęcie przy fotościance z Marsz. Józefem Piłsudskim. I już niebawem w Muzeum Historycznym w Ełku będą do nabycia znaczki pocztowe.

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości miasto Ełk przygotowało szereg działań i atrakcji. Od poniedziałku ulicami Ełku jeździ autobus komunikacji miejskiej z okolicznościową grafiką.

Podczas miejskich wydarzeń dostępna będzie okolicznościowa fotościanka z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, na tle której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na co dzień ścianka ustawiona jest w holu Ełckiego Centrum Kultury.

W trakcie uroczystości i wydarzeń przekazywane będą także okolicznościowe kartki pocztowe przygotowane na 100. odzyskania niepodległości, które po raz pierwszy można było otrzymać podczas obchodów z okazji 2 i 3 Maja.

Przygotowane zostały także specjalne okolicznościowe znaczki, które honorowane są przez Pocztę Polską. Jeszcze w maju znaczki będzie można kupić w Muzeum Historycznym w Ełku.