Autor: Paweł Butwiłowski | Data publikacji: 23 Maja 2018

Stypendia dla najlepszych uczniów miejskich szkół

23 Maja 2018, Autor: Paweł Butwiłowski

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przyznał 30. stypendiów najlepszym uczniom miejskich szkół, za wyniki w nauce i aktywność społeczną. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 22 maja w miejski ratuszu. Łączna kwota przyznanych stypendiów to 32 400 zł.

Wczoraj w Urzędzie Miasta Ełku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom miejskich szkół podstawowych i gimnazjów. Stypendia przyznawane są w celu wsparcia finansowego uczniów, którzy wykazują się znaczącą działalnością społecznie użyteczną i osiągają bardzo dobre wyniki w nauce.
Na okres stypendialny od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. wpłynęło łącznie 70 wniosków. Prezydent Tomasz Andrukiewicz przyznał stypendia 30 najlepszym uczniom szkół miejskich:

Szkoły Podstawowe – 21 stypendiów

• SP nr 1 w Ełku – 1

• SP nr 2 im. I Dywizji T. Kościuszki w Ełku – 3

• SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku - 2

• SP nr 4 im. Prof. Wł. Szafera w Ełku - 7

• SP nr 5 im M. Konopnickiej w Ełku - 2

• SP Sportowa nr 6 w Zespole Szkół Sportowych w Ełku - 2

• SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku - 2

• SP nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku – 2

Gimnazja - 9 stypendiów

• Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki" w Ełku - 2

• Gimnazjum nr 3 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Ełku - 3

• Gimnazjum nr 4 w Ełku - 2

• Gimnazjum Sportowe w Zespole Szkół Sportowych w Ełku - 2

Wysokość stypendium wynosi 150 zł dla klas V oraz VI szkół podstawowych oraz 200 zł dla klas VII szkół podstawowych i gimnazjów.

Stypendia będą wypłacane miesięcznie bezpośrednio w szkołach.

Łączna kwota stypendiów przyznanych na okres styczeń – czerwiec 2018 r. to 32 400 zł.

Kolejny nabór we wrześniu (na okres wrzesień – grudzień 2018 r.).

Stypendium może otrzymać uczeń, który:

• jest aktywny i zaangażowany w działalność społeczną na rzecz środowiska lokalnego, szkolnego i rówieśniczego,

• osiąga bardzo dobre wyniki w nauce (średnia za ostatni rok szkolny - nie mniejsza niż 4,5 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania).

Z wnioskiem o przyznanie stypendium dla ucznia może wystąpić:

• dyrektor szkoły, rada rodziców,

• rodzice,

• fundacje, stowarzyszenia, organizacje i inne podmioty wspierające lub wdrażające działania edukacyjne na rzecz uczniów.

Regulamin przyznawania stypendiów dostępny jest: w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku, na stronie www.elk oraz BIP Urzędu Miasta Ełku